• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Асоціації
  • Асоціація хормейстерів "Хорове товариство ім. М.Леонтовича"

Асоціація "Хорове товариство ім. М. Леонтовича"

Асоціація "Хорове товариство ім. М.Леонтовича" Харківського обласного відділення Національної всеукраїнської музиччної спілки, що об'єднуе сьогодні справжне сузірря майстрів хорового мистецтва Слобожанщини, попри всі негаразди нашого повсякдення живе активним життям. Плідна концертна, просвітницька діяльність хорових колективів під орудою С. Прокопова, Н. Бєлік-Золотарьової, А. Сиротенка, О. Кошмана, Ю. Іванової, Ф. Сокола, Г. Савельєвої, В. Королевського, А. Соколової, Т. Герасимчук, Г. Олепір, а також нової, молодої генерації хормейстерів, працюючих, переважно, з дитячими хоровими колективами, свідчить про певну динаміку хорового руху на Харківщині, розвиток та збагачення традицій харківської хоровоі школи, а головне – удосконалення виконавської майстерності. Підтвердженням тому стали числені концерти хорової музики та фестивалі, що відбулися в нашому місті протягом 2015 року.

Велику увагу Асоціація хормейстерів приділяє заходам щодо музично-естетичного виховання дітей та юнацтва, духовного та культурного спілкування молоді, поваги до рідної культури, залучення до цих заходів їхніх батьків. Десятки хорових колективів ДМШ, ДШМ, позашкільних навчальних закладів взяли участь у щорічному фестивалі дитячих хорів під орудою студентів, аспірантів та молодих викладачив кафедри хорового диригування ХНУМ ім. І.П. Котляревького, що пройшов у святковій атмосфері у великій залі університету мистецтв. Понад 600 учасників взяли участь у фестивалі. Виступи багатьох колективів (зокрема, ДМШ 10, 5, Ліцея мистецтв, Мерефянської ДМШ) підкорили своєю майстерністю. Кожний колектив отримав грамоти та подарунки від Харківського відділення НВМС (Голова – заслужений діяч мистецтв України Н. Бабич).

За участю членів Асоціації, їі Голови та співголови журі XI Відкритого фестивалю світової музики ім. М. Леонтовича заслуженого діяча мистецтв України, професора С. Прокопова було розроблено його положення, яким передбачалося обов'язкове виконнаняя одного з творів М. Леонтовича колективами різних вікових груп та номінацій («Ой, сивая та зозуленька», «Пливе човен», «Іхав козак на війноньку», «Щедрик», «Дударик», «Пряля», «Свят, свят» з Літургії), а також твори композиторів-класиків і сучасних авторів. У фестивалі, що з 2003 року традиційно проводиться на базі ДШМ 4 ім. М. Леонтовича (директор школи та координатор фестивальної програми Валентина Герус), виступили не тільки дитячи, а й хори середніх та вищих навчальних закладів. Переможці отримали цінні подарунки від спонсорів, кубки та дипломи. Позитивними враженнями про підсумки цього мистецького заходу, як помітноъ подіъ в музичному житті Харкова і області, відгукнулася наша преса.

Постійний учасник філармонічних концертів, щорічнонго фестивалю "Музика – наш спільний дім" хор хлопчиків ХССМШІ (незмінний худ. кер. О. Кошман, концертмейстер О. Васильєва) у грудні 2015 р. здійснив гастролі до міста-побратима Нюрнберга (Німеччина), де взяв участь у трьох Рідзвяних концертах. Вони проходили в найкращих концертних залах міста (зокрема, у «Майстерзінгергалле»). Разом з Нюрнберг симфонікер (диригент В.Яскорські) прозвучав Псалм 114 Ф. Мендельсона. Твори українського композитора Л. Шукайло, різдвяні пісні у виконанні дитячого колективу під орудою О. Кошмана мали величезний усіх і виконувались неодноразово на біс. Про виступи юних харків'ян, що так успішно репрезентували за кордоном хорове мистецтво України, писала місцева газета.

Особливо плідними у минулому році були заходи Асоціації щодо академічного мистецтва за участью мішаних хорових колективів. Студентський хор ХНУМ ім. І.П. Котляревського (худ. кер. засл. діяч мистецтв України С. Прокопов) в рамках XXI міжнародого фестивалю «Харківські асамблеї» (єдиного в країні фестивалю, оріентованого на класичне мистецтво) виконав за участю солістів з Німеччини Magnificat, кантату 149 Й.С. Баха, Те Деum HWV 283 Г.Ф. Генделя (диригенти – засл. діячі мистецтв України Ю. Янко і Ю. Насушкін). Два останні твори виконувалися в Харкові вперше. Хор студентів підготував ці твори до виконання у дуже стислі терміни, що свідчить про його мобільність.

До 80-річчя з дня народження видатного хормейстера народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, член-кореспондента АМУ, професора В. Палкіна (1935 – 2008) було проведено велику художню акцію, що проходила в кількох залах міста протягом тижня, –

фестиваль хорової музики за участю Академічного хору ім. В. Палкіна ХОФ і хору студенів ХНУ ім. В. Каразіна (худ. кер. А. Сиротенко), хору студентів ХНУМ ім. І.П. Котляревського, чоловічої та жіночої хорових капел НЮУ ім. Я. Мудрого (худ. кер. Т. Герасимчук, Г. Олепір), камерного хору ім. О. Петросяна НТУ «ХПІ» (худ. кер. Ф. Сокол), хору «Ювента» ХНПУ ім. Г. Сковороди, хору ХНМУ (худ. кер. К. Корепанова), а також хору семінаристів Харківської єпархії (прот. Ф. Воскобойніков). Серед диригентів було чимало учнів В. Палкіна.

До цієї дати кафедра хорового диригування ХНУМ ім. І.П. Котляревського разом із Харківським відділенням НВМС провела конкурс хорових диригентів і концерт хорової музики, що відбувся 29.10.15, в якому взяли участь студенти-переможці цього творчого змагання.

Наприкінці року в залі університету мистецтв відбувся незвичайний концерт, присвячений пам'яті видатних хорових диригентів Слобідської Укрїни. Ініциатива проведення такого меморіального концерту належить засл. діячу мистецтв УкраїниН. Бєлік-Золотарьової. Хор оперної студії під ії керівництвом та жіночий хор «Розмай» ХГПА (худ. рук. Ю. Іванова) виконали твори М. Лисенка, Б. Лятошинського, М. Скорика, К. Стеценка, О. Бородіна, Дж.Верді, С. Рахманінова, Г. Свірідова, П. Чайковського, С. Танєєва, які звучали у концертних програмах хорових колективів майстрів, що пішли з життя в різні роки: К. Греченко, О. Перунов, З. Загранічний, Ю. Кулик, В. Палкін, А. Мірошнікова, З. Яковлєва, О. Петросян, О. Коломієць, В. Ірха, Є. Конопльова, А. Птиц та інші. Серед слухачів у залі були присутні також родичі тих хорових диригентів і хорових викладачів, кого серед нас сьогодні немає. Гімном величності людському духу сприймалось в цей вечір виконання хором оперної студії одного з найкращих творів кантатного жанру «Иоанн Дамаскин» С. Танєєва. Це додало зворушливості до атмосфери, що панувала в залі. Вдячні слухачі підкресливали, що такі художні акції дуже потрібні, насамперед, для патріотичного виховання молодого покоління, для того, щоб знали і пишалися такими видатними постатями, якими багата Україна і наш Слобідський край.

Кiлькiсть переглядiв: 632